skip to main content
Header

Richey, Melanie Principal
Beane, Todd Assistant Principal

Alford, Megan EC Teacher (Dept. Chair)
Anderson, Martha Sixth Grade Language Arts (ELA Chair)
Andreoli, Lisa Media Specialist
Asbill, Karen ESL Teacher
Atkins, Heidi Sixth Grade Science
Beane, Jordan Sixth Grade Math
Benner, Jennifer EC Teacher
Billings, Kristine Sixth Grade Social Studies
Bramos, Brittany CTE Teacher Biotechnology
Brown, Adam 8th Grade Science
Cranford, Morgan Eighth Grade Language Arts
Cromer, Jason EC Teacher
Deaton, Donna Sixth Grade Social Studies
Dyles, April Fifth Grade Teacher
Fenberg, Taro ESL
Finlen , Anthony Sixth Grade Math
Fitzgibbon, Sean Seventh Grade Math (Math Chair)
Frazier, Terri Agriculture Teacher
Gilliam, Jeffrey Physical Education/Health
Goldzung, Jean Eighth Grade Social Studies
Hall, Haven Eighth Grade Science (Science chair)
Handy, Monica School Counselor
Hanes, Jessica Seventh Grade Language Arts
Hudson, Samantha Eighth Grade Social Studies
Ingram, Kindra Band Director
Jenkins, Curt Seventh Grade Science
Jenkins, Dawn Lead Teacher
Johnson, Amanda Seventh Grade Social Studies
Keeter, Lib Physical Education
Kennington, Jill Sixth Grade Science
Kirkman, Lindy 5th Grade Traditional Classroom
Lineberry, Dana Fifth Grade Teacher
McClure, Megan Fifth Grade Teacher
McIntyre, Dana Business/Computer Teacher
Mowers, Jennifer Eighth Grade Math/Math I
Noah, Nathaniel Physical Education/Health
Norton, Heidi Eighth Grade Language Arts
O'Neal, Cheryl EC teacher
Parlier, Rebekah EC Teacher
Prince, Jennifer Seventh Grade Language Arts
Rightmyer, Steve Physical Education/Weightlifting
Shaner, Cynthia School Counselor
Skipper, Sarah EC Teacher
Varner, Brandon Physical Education/Health
Vaughan, Brian Seventh Grade Math
Williams, Michelle Seventh Grade Social Studies (SS Chair)
Williamson, Shandra Art (Elective Department Chair)
Wynschenk, Stephanie EC Teacher

Cromer, Ginger Student Advocate
Edwards, Bea Data Manager
Gonzalez, Angie EC Assistant
Hunt, Debra Cafeteria Manager
Jackson, Judy Secretary/Bookkeeper
Lovett, Pachovia Social Worker
Petty, Sharon Homebound Teacher
Robbins, Tracey EC Assistant
Routh, Dennis EC Assistant
Saunders, Morgan EC TA
Vaughan, Darren ISS Coordinator

Brannon, Paul EC Teacher
Brown, Creath Lab facilitator
Hall, Jon-Eric Math/8th Grade
Hatfield, Brian Head Custodian
Address